Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/np8189/public_html/Vilgolilled/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/np8189/public_html/Vilgolilled/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/np8189/public_html/Vilgolilled/libraries/joomla/string/string.php on line 30
Haljastus

Breadcrumbs


Logi sisse

HALJASTUS

Pakume teile kõike haljastusega seonduvat.

Krundi ettevalmistamine

Säilitatava taimestiku kaitsmine ning kändude, kivide, prahi ja vana rohumätta eemaldamine. 
Huumuskihi koorimine sealt, kus hädavajalik ja säilitamine hilisemaks kasutamiseks. 
Vertikaalplaneerimine ettenähtud kõrgusteni, teede aluste kaevamine, veekogu süvendi tegemine, istutusaladest ebasobiva pinnaseeemaldamine, maapinna planeerimine. 
Drenaaži ja kastmissüsteemide paigaldamine. 
Muldade kohalevedu istutusalade ja muru jaoks.

 

Murud

Külvatud muru - vastavalt objekti vajadusele valida sobivaim murusegu (näiteks ilumuru, õuemuru, intensiivse kasutusega aladele spordimuru jne).

Murukivi - pealtnäha nagu muru, kuid sellel võib ka autoga sõita, jälgi kartmata.

Muruvaip - teise nimega siirde- ehk rullmuru kasvatatakse valmis freesturbal, lõigatakse sobiva suurusega tükkideks ja laotakse ettevalmistatud pinnale maha. On oluliselt kallim kui külvatud muru. Eelisteks on paigalduse mugavus ja kiirus.

Ebamuru - niitmist mittevajaav pinnakate madalatest, tallamist taluvatest pinnakattetaimedest.Sobib väga varjulisele ja raskesti niidetavale alale.

Lilleniit - looduslik või rajatud looduslähedane õitsev rohustu, mida hoitakse teatud võtetega korras.

Kunstmuru - hooldusvaba, täiesti tallamis- ja kulumiskindel (linnahaljastus, mänguväljakud, spordiplatsid jne).

Loe veel:

 

 

Taimede istutamine

Taimede valikul tuleb arvestada kohapealsete kasvutingimustega – maapinna iseärasustega, mikrokliimaga, niiskusoludega, olemaoleva taimestikuga, valgustingimustega, tuultega jne.

Istutuskoha planeerimisel tuleb ette teada taimede iga, nende suurust täiskasvanuna, värvusi, õitsemisaega, hooldusmahukust jne, et taimi mitte liiga tihedalt istutada ja et nad aja möödudes üksteist või hooneid varjutama ei hakkaks.

Potis või mullapalliga taimi võib istutada kogu kasvuperioodi jooksul. Oluline on mullapalli mõningane lahtiharutamine ja hoolikas kastmine. 
Paljasjuursed taimed istutada puhkeseisundis ehk kevadel enne kasvuperioodi algust või sügisel pärast taime kasvamise lõppemist.

 

HAUAPLATSIDE KUJUNDAMINE JA PÜSIHOOLDUS

Hauaplats on kalmistu osa ja platsi kujundamisel järgime kalmistul väljakujunenud kujunduspõhimõtteid ja –nõudeid. Hauaplatsi kujundamisel arvestame kohapealsete kasvutingimuste ja kalmistueeskirjades toodud piirangutega.

Hauaplatsi hooldamise peab korraldama hauaplatsi valdaja. Hauaplatsi valdaja on kohustatud korrastama hauatähised ja –rajatised, hauaplatsi ja sellega piirnevad teeosad.

Pakume hauaplatsi kujunduse eskiislahendust koos rajamisega. Selleks külastame koos tellijaga konkreetset hauaplatsi või annab tellija meile hauaplatsi koordinaadid, mille abil leiame kalmu ise üles, ja vastavalt tellija soovidele ja hauaplatsi looduslikele eeldustele koostame eskiislahenduse. Hauaplatsi haljastus peab olema rahulik ja harmooniline. Väga kaunid on madalad leinavormid ja igihaljad okaspuuvormid. Soovitav on kasutada dekoratiivsete lehtedega püsililli ja madalaid igihaljaid pinnakattetaimi. Hooajaliselt võib lisada värve täiendavate suvelilleistutustega, talveks igihaljaste kompositsioonidega.

Enamus inimesi soovib, et hauaplats alati kena ja hooldatud oleks, aga kui endal puudub selleks aeg ja võimalused, pakume meie Teile hauaplatsi püsihooldusteenust. Sellega on tagatud hauaplatsi korrasolek alati. Pakume täisteenuste paketti, mis sisaldab kõiki vajaminevaid töid: hooajalillede istutus, kastmine, parandustööd, okste lõikus, hauatähise puhastus, umbrohu tõrje, sügisene lehtede koristus, prahikoristus jne.

Pakume teenust kalmistupühadel, riiklikel pühadel ja isiklikel tähtpäevadel hauaplatsi korrastus koos küünalde süütamise ja lillede panekuga. Soovi korral saadame Teile foto kaunistatud kalmust.

Hauaplatsidele kujundamisele ja hooldusele saame pakkuda hinna pärast konkreetse hauaplatsiga tutvumist või eskiislahenduse kooskõlastamist.

 

Vaata lisaks veel haljastuses tehtud töödest / infost , :  http://www.haljassaare.ee/?j=haljastus


Vilgo Lilled 2013